Федерація організацій миротворців України

FEDERATION OF PEACEKEEPING ORGANIZATIONS OF UKRAINE

PRIMUM PAX IN TERRA

Неділя, 26.09.2021, 06:00

Вітаю Вас Гость |Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Мої статті

Миротворча місія в Україні можлива.

Початок діяльності миротворчої місії в Україні можливий лише в тому випадку, якщо всі сторони конфлікту повністю припинять військове протистояння та відбудеться відведення важкого озброєння від лінії зіткнення в зоні АТО. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявив представник організації “Всеукраїнське об’єднання “Союз учасників миротворчих операцій” та громадської спілки “Всеукраїнське об’єднання “Федерація організацій миротворців України” Михайло Чернов. «Однією з умов для початку розгортання операції з підтримання миру є взаємна згода сторін та їх бажання до мирного врегулювання конфлікту. На жаль, ми бачимо, що з боку донецьких сепаратистів, за спинами яких стоїть Росія, ця умова наразі не виконується», – зазначив пан Михайло.

Якщо ж одна із сторін конфлікту не бажає виконувати вимоги міжнародних або регіональних організацій безпеки і це загрожує миру, то може бути застосований Peace Enforcement process,  або процес примушення до миру. Це один із форматів миротворчої діяльності, що можливий як із застосуванням збройних сил, так і без нього. За словами пана Чернова, фактично сьогодні ми спостерігаємо  з боку світової спільноти форму примушення до миру без застосування збройних сил, тобто комплекс економічних, правових та фінансових санкцій, які були застосовані до лідерів сепаратистів у Криму та на Донбасі, але насамперед,  до Росії. Тим самим Росія опосередковано визнана світовим співтовариством стороною конфлікту.

Окрім процесу примушення до миру, експерт виділив ще 4 формати миротворчої діяльності, які є можливими до реалізації та можуть бути застосовані лише на певній фазі конфлікту:

-       превентивна дипломатія застосовується тоді, коли ідентифіковані причини розвитку конфлікту;

-       сприяння миру (peacemaking) відбувається при ескалації конфлікту;

-       операція з підтримання миру (peacekeeping operation) є найбільш ефективною з початком мирного врегулювання;

-       пост-конфліктне будівництво миру наступає після досягнення повноцінного миру.

Михайло Чернов зазначив, що силовий варіант операції з примушення до миру із застосуванням збройних сил на території України неможливий, оскільки Росія як одна із сторін конфлікту має ядерний потенціал.

Реальним шляхом до створення умов для початку миротворчої операції з підтримання миру – або так званого Peacemaking process – в Україні, за словами пана Чернова, є подальше посилення економічного та політичного впливу на порушника мирної угоди міжнародною спільнотою та українським урядом. «Підтримка міжнародної спільноти зараз є вкрай важливою. Коли інші країни офіційно визнають Росію країною-агресором, то  підвищиться імовірність того, що Росію можуть позбавити права «вето» в РБ ООН. Крім того, цей крок дасть змогу запобігти участі російських військ у складі миротворчої місії ООН на території східної України, що є неприйнятним варіантом для української сторони. Адже відповідно до міжнародних законів сторона конфлікту не може бути частиною миротворчого контингенту», – сказав Михайло.

http://e-finance.com.ua/show/192183.html

Категорія: Мої статті | Додав: peacekeeper (06.03.2015)
Переглядів: 399 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Категорії розділу

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0