Тренувальна місія НАТО у Республіці Ірак
(грудень 2005 р. — грудень 2011 р.)
Підстави:
Указ Президента України від 30.11.05 № 1675/2005.
10 посад було закріплено за ЗС України у складі Тренувальної місії НАТО в Республіці Ірак (ТМН-І). З 2005 по 2011 рік до складу ТНМ-І було направлено 60 українських офіцерів.
У зв’язку з відсутністю згоди Уряду Республіки Ірак на підписання з НАТО Угоди про статус ТМН — І, а також невизначеністю питання подальшого юридичного статусу іноземних військових радників, 12.12.2011 керівництвом Альянсу прийнято рішення щодо припинення діяльності місії та її повного виведення з країни.
Основними завданнями національного персоналу ЗС України були:
тренування та підготовка особового складу іракської національної поліції;
підготовка програм та навчання особового складу іракських сил безпеки у військових навчальних закладах Іраку (Військова академія Аль-Рустамія, Національний університет оборони, Об`єднаний штабний коледж, Оборонний лінгвістичний інститут) та за кордоном;
планування, організація та проведення підготовки сержантського складу збройних сил Іраку;
надання дорадчої допомоги:
Центру підготовки та розвитку при МО Іраку;
з питань логістичного забезпечення МО Іраку;
висвітлення діяльності Місії у засобах масової інформації.
Загальні відомості про Тренувальну місію НАТО у Республіці Ірак
У відповідь на запит Уряду Іраку, 17.11.2004 під час засідання Північноатлантичної ради було затверджено рішення щодо започаткування Тренувальної місії НАТО в Іраку. Наказом ВГК ОЗС НАТО в Європі від 16.12.2004 було фактично створено зазначену місію.
Станом на 18.08.2011 загальна чисельність ТМН-І становила орієнтовно 170 військовослужбовців з 14 країн-членів НАТО та України (яка є єдиною країною-партнером Альянсу, що приймала практичну участь у діяльності ТМН-І).
Штаб ТМН-І — м. Багдад, Республіка Ірак